» آموزشگاه فنی و حرفه ای

آموزشگاه فنی و حرفه ای

در جهان فراصنعتی امروز توسعه به معنی عام بدون توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مفهومی نخواهد داشت و در شرایط کنونی این آموزش‌ها برای اقتصاد و فرهنگ ایران و به ویژه شتاب دهی به فرایند تولید امری حیاتی است؛ زیرا سرمایه گذاری‌های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلااستفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کارآمد مورد بهره برداری قرار نمی‌گیرد .
فلسفه آموزش‌های فنی و حرفه ای چیست؟
آموزش‌های فنی و حرفه ای انجام  فعالیت‌هایی است که می‌تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده کند و یا کارایی و توانایی وی را در انجام آن افزایش دهد.
این آموزش‌ها کسب مهارت‌ها را در راستای تکنولوژی و علوم وابسته به همراه دانش‌های خاص مربوط به شغل و در بخش‌های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ارائه می‌دهد و هدف از این آموزش‌ها ، افزایش توانایی‌های دانش ، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوب‌تر کار در محدوده وظایف شغلی است .
به اختصار می‌توان گفت که فلسفه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به شرح ذیل است:
● آموزش‌های فني و حرفه اي ، باعث ايجاد اعتماد به نفس در كارآموزان می‌‌شود .
● آموزش‌های فني و حرفه اي ، موجب غني شدن فرهنگ فني كارآموزان می‌گردد .
● آموزش‌های فني و حرفه اي ، كارآموزان را جهت اشتغال مولد آماده می‌سازد .
● آموزش‌های فني و حرفه اي ، زمينه گسترش شغل‌های مفيد را جهت كارآموزان ايجاد می‌کند .
● آموزش‌های فني و حرفه اي ، موجب كاهش جرم‌های اجتماعي می‌گردد .
● آموزش‌های فني و حرفه‌اي عاملي براي ايجاد رفاه است .
● آموزش‌های فني و حرفه‌اي نويدبخش آينده هاي مطمئن براي جوانان است .

گروه های هدف آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای چه کسانی هستند؟
در پایان باید به این موضوع اشاره شود که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نيروهاي جوان بيكار فاقد مهارت،نيروهاي جوان بيكار جوياي تكميل مهارت، نيروهاي شاغل فاقد مهارت، زنان خانه دار، سربازان در پادگان‌ها، زندانی‌ها، افراد دریافت کننده بيمه بيكاري،دانشجويان جوياي تكميل مهارت عملي و كارگاهي، اصناف و پیشه‌وران ، شاغلين در بخش خدمات ، كشاورزي، مديريت و سرپرستي مياني، نيروهاي حمايتي تحت پوشش ارگان‌های حمايتي (بهزيستي ، هلال احمر)، دانش‌آموزان ( كاردانش ) و معتادان و آسيب پذيران اجتماعي را جزء هدف‌های آموزشی خود قرار داده است.
انواع آموزش‌های مراکز فنی و حرفه‌ای
همان‌گونه که اشاره شد وظیفه آموزش‌های مهارتی در کشورمان بر عهده سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای قرار داده شده است که در مراکز این سازمان آموزش‌های متفاوتی به متقاضیان ارایه می‌شود که در ادامه به برخی از مهم‌ترین‌ آن‌ها اشاره می‌شود.
آموزش در مراکز ثابت بخش دولتی:
اینگونه آموزش‌ها که عموماً آموزش‌های پایه ای فنی در بخش‌های مختلف می‌باشند عمدتاً در کارگاه های مجهز که در محل ثابتی مستقر گردیده‌اند، اجرا می‌شود.

آموزش در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای(بخش خصوصی):
آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای به موســـسه آموزشی گفته می‌شود که توسط بخش غیردولتی با کسب مجوز از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای راه اندازی شده است و بر اساس برنامه‌های درسی و استانداردهای مهارت آموزشی مصوب سازمان و تأمین عوامل آموزشی واجد شرایط طبق ضوابط نسبت به برگزاری دوره‌های فنی و حرفه ای اقدام می‌نماید.

کلینیک اقتصادی، مالی مهرکام با دریافت مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای آمادگی لازم جهت برگزاری تمام کلاسهای آموزشی و مهارتی فنی و حرفه ای در بخش آقایان داراست .

علاقمندان به شرکت در این دوره ها می توانند از طریق وب سایت و یا با شماره تماس  01732327923 اقدام نمایند.

  • دفتر مرکزی: گرگان - میدان ولیعصر - برج سرمایه - طبقه 6 - واحد 63
    شماره تماس: 1- 32201650 - 017
    رایانامه: mehrkamco@gmail.com


    کلیه اطلاعات و محتوای قرار گرفته در این پایگاه جنبه آموزشی داشته و به منظور ارتقا علمی دانشجویان و محققان ارائه شده است. معتقدیم که برای تولید محتوای علمی با کیفیت مناسب باید دسترسی سریع به کلیه تحقیقات قبلی فراهم باشد