» مشاوره پیش از دفاع

مشاوره پیش از دفاع

             مشاوره پیش از دفاع                                                                                                  برای مشاوره آماده ایم
دفاع پایان نامه می تواند یک تجربه ی خسته کننده و استرس زا باشد. چگونه می توانید خود را به بهترین شکل برای رویارویی با داوران آماده کنید؟
فرمت دفاع از پایان نامه خود را بشناسید.
فرمت دفاع از پایان نامه در هر کشوری متفاوت است. برای مثال در انگلستان یک مصاحبه و جلسه دفاع با یک داور داخلی و یک داور خارجی انجام می شود. در بعضی کشورها جلسه دفاع بصورت عمومی با حضور تمام داوران، همکلاسی ها، دوستان و خانواده انجام می شود.
جملات و نحوه بیان ارائه ی خود را تمرین کنید.
محدودیت های زمانی را چک کنید و خود را با توجه به زمان مشخص شده آماده کنید. آیا شما می خواهید ۱۰۰ اسلاید را در ۱۵ دقیقه ارائه دهید، یا می خواهید ۱۰ اسلاید را در ۱ ساعت ارائه دهید؟
شما می توانید برای خودتان و هم برای عده ای ارائه را تمرین کنید. به تنهایی تمرین کردن و ارائه دادن با صدای بلند در یک اتاق خالی ممکن است احمقانه به نظر بیاید، ولی غلبه بر سختی آن برای غلبه بر سختی حاصل از مواجهه با حضار واقعی مفید است.
تمرین کردن و ارائه دادن به یک نفر، یک روش خوب برای گرفتن بازخورد و فهمیدن سوالاتی که ممکن است حضار بپرسند، می باشد.
ترس از سوالاتی که مطرح می شوند.
شما مجبور به ارائه دادن باشید یا نباشید، یکی از ترسناک ترین جنبه های دفاع، احتمال پرسیدن سوالاتی است که ممکن است شما نتوانید جواب دهید. می توانید تلاش کنید که مطالب زیاد دیگری را بخوانید، اما حدس زدن اینکه داوران چه می پرسند سخت است. همچنین خواندن همه چیز در مورد موضوع پایان نامه غیر ممکن است. این روش خوب نیست، زیرا ممکن است متوجه شوید چه چیزهایی را نمیدانید و باعث افزایش استرش شما می شود.
همیشه شکاف هایی در دانش شما وجود دارند. ولی حقیقت این است که مهم نیست که شما پاسخ سوالی را نمی دانید، می توانید پاسخ را به گونه ای بدهید که باعث خوشنودی داوران شود.
زمانیکه پاسخ را نمی دانید.
از شما انتظار نمیرود همه چیز را بدانید. بعضی مواقع یک داور ممکن است سوالی را بپرسد که خودش پاسخ آن را نمیدانید.(در حالیکه شما در زمینه تحقیقاتتان متخصص هستید)و می خواهند بدانند شما در مورد سوال موردنظرشان چگونه فکر می کنید.
زمانیکه شما پاسخ را نمیدانید، می توانید به جای استفاده از “نمیدانم” بگویید “نمیدوانم ولی درباره ی آن فکر خواهم کرد…” و یا بگویید “به دلیل x و …y ولی باید کارهایی برای فهمیدن آن انجام داد”. این نشان دهنده ی این است که توانایی تفکر به عنوان یک فرد دانشگاهی را دارید.
محتوای اصلی
مطمئنا قسمتی از محتوای کار شده، اصلی است .از شما انتظار می رود به محتوایی که توسط خود شما تنظیم می شود تسلط داشته باشید. محتوای مورد بررسی توسط محتوای پایان نامه و توسط خود شما تعیین می شود. پس بهترین استراتژی این است که قسمت هایی را که در موردش بیشتر می دانید در پایان نامه ی خود مشخص تر بنویسید.
زمانی مطمئن شده اید، پایان نامه تکمیل شده، حداقل یکبار قبل از جلسه دفاع بخوانید، تا بدانید در مورد چه چیزی نوشته اید.
به اعصاب خود مسلط باشید
شما قبل از دفاع، عصبی خواهید بود. بدترین قسمت منتظر ماندن شما قبل از شروع کردن است. زیرا کار زیادی نیست که بتوانید انجام دهید، ولی بعد از شروع شدن دفاع، شما می توانید کارهایی برای تحت کنترل درآوردن اعصاب خود انجام دهید.
آرام باشید.
یکی از نشانه های استرس سریع صحبت کردن و سعی برای نشان دادن این است که خیلی . زیاد صحبت کردن در مورد موضوع باعث می شود، شما از سوال مطرح شده دور شوید و فراموش کنید که سوال چه بود وبدین گونه شما نمی دانید چگونه به اصل مطلب برگردید. در نتیجه شما به صحبت کردن ادامه خواهید داد،این امر باعث می شود استرس شما بیشتر شود.
سعی کنید آرام باشید و به خودتان زمان دهید. سعی کنید سوال را به خاطر بسپارید و به اصل مطلب برگردید و به محض پاسخ دادن به صحبت کردن ادامه ندهید.
داوران این انتظار را دارند که شما استرس داشته باشید.
به یاد داشته باشید که داوران انتظار این را دارند که شما کمی استرس داشته باشید و اگر لازم باشد به شما کمک خواهند کرد.
مشکلی ندارد که از آنها بخواهید سوال را تکرار کنند و یا آن را واضح تر بپرسند. همچنین مشکلی ندارد برای فکر کردن مکث کنید و یا کمی آب بخورید.

برای  مشاوره آماده ایم...

هرچند که انتخاب درست موضوع پایان‌نامه، تهیه‌ی یک پروپوزال مناسب، نگارش صحیح و انجام فرایند تحلیل آماری دقیق برای انجام یک تحقیق خوب، لازم است، اما ارائه‌ی آن نیز مهم‌ترین مرحله در تکمیل فرایند فوق محسوب می‌شود و از سوی داوران و حاضران شرکت‌کننده در جلسه، نماینگر تلاش و کوشش شما در طول انجام و به اتمام رساندن تحقیق می‌باشد. آشنایی با فضای جلسه‌ی دفاع، نحوه ارائه مطالب و تهیه یک پرزنتیشن جذاب، تاکید بر بخش‌های تاثیرگذار تحقیق و نحوه‌ی پاسخ‌گویی به سوالات داوران و حضار ازجمله فعالیت‌های دپارتمان پژوهش می‌باشد.
انتخاب موضوع پایان نامه قبل از هر موضوعی نیازمند مشاوره خبره و با تجربه دراین زمینه می باشد. لذا ما با فراهم آوردن امکانات وسيع و جمع آوری متخصصانی که بيش از يک دهه در اين امور فعاليت دارند مفتخريم که سرويسی ويژه و تخصصی به دانشجویان فرهیخته  محترم داده و به اطلاع شما برسانيم که کار را بايد به کاردان سپرد. سابقه و فعاليت شرکت مهرکام حاکی از اين بوده که دانشجویانی محترمی که با این شرکت گام به گام پيش رفته اند دچار مشکلات کمتری از سايرين بوده اند. بدین منظور،با همت والا و بلند جمعی از کارکنان فعال و علاقه مند و صدیق،تیمی فنی و تخصصی در ارتباط با ثبت شرکت ها فراهم آمد تا با بتوانیم به سهم خویش نقشی هر چند ناچیز در رفع مشکلات روزمره متقاضیان محترم ایفا کنیم. کلینیک اقتصادی مالی مهرکام، با بکارگیری از مشاوران و اساتید متخصصین عالی ارشد در حوزه مرتبط ، قادر است در فعالیت های مشاوره و راهنمایی فرایندهای مرتبط دانشجویان عزیز را هدایت و راهنمایی نماید.
جهت دریافت وقت مشاوره و تعیین وقت قبلی لطفا با شماره تلفن‌های 32327923 -017 و 32251513-017 تماس حاصل فرمایید.
  • دفتر مرکزی: گرگان - میدان ولیعصر - برج سرمایه - طبقه 6 - واحد 63
    شماره تماس: 1- 32201650 - 017
    رایانامه: mehrkamco@gmail.com


    کلیه اطلاعات و محتوای قرار گرفته در این پایگاه جنبه آموزشی داشته و به منظور ارتقا علمی دانشجویان و محققان ارائه شده است. معتقدیم که برای تولید محتوای علمی با کیفیت مناسب باید دسترسی سریع به کلیه تحقیقات قبلی فراهم باشد